Przejdź do głównej zawartości

Moja nauka języka angielskiego z SuperMemo #3

Przychodzę do Was po raz kolejny, aby podzielić się moimi rezultatami nauki języka angielskiego. To podsumowanie nie będzie już tak rozbudowane jak poprzednie, bo czuję, że większość rzeczy przedstawiłam Wam już w dwóch poprzednich. Na pewno plusem, o którym Wam jeszcze nie mówiłam jest to, że jeśli brakuje Wam czasu, nie musicie przerabiać kart, które przypadają Wam na konkretny dzień. Wtedy przesuwają się one na kolejny dzień i termin ukończenia kursu automatycznie przesuwa się o jeden dzień. Jest to super opcja, z której ostatnio dość często korzystałam z powodu braku wolnego czasu. Powtórki staram się nadrabiać codziennie, bo jeśli tego nie robię, kumulują się one w ogromne ilości. To też jest pewnego rodzaju motywacja, aby codziennie siąść i przyłożyć się do nauki. Wiadomo, że nikt z nas nie lubi nadrabiać kilkudniowych zaległości, które mają czasem swoją liczbę w kilkuset powtórkach;)


Extreme English

Jest to kurs, który jest podzielony na dwie części - część podstawową i średnio zaawansowaną. Póki co skupiłam się na kursie podstawowym, chcę go skończyć jako pierwszy i wtedy skupić się na średnio zaawansowanym. Nie mam wtedy takiego natłoku słownictwa z obydwu kursów i przez to nauka idzie mi skuteczniej. Jak już wspominałam, słówka z Extreme English są bardzo przydatne w życiu codziennym, i na pewno dzięki nim będzie istniała lepsza możliwość, aby porozumieć się z osobami anglojęzycznymi. 


No problem!

Ten kurs jest kursem, który zdarza mi się przerabiać raz na jakiś czas. Nie uczę się z niego na bieżąco, ponieważ tak jak wspomniałam, bardziej skupiam się na słownictwie z Extreme English Basic. Karty z kursu No problem! zdarza mi się przerobić, chociaż myślę, że powinnam to poprawić, bo słownictwo i gramatyka z niego są naprawdę przydatne. 



Moja dotychczasowa nauka w procentach:
Angielski. No problem! - 17,9%
Extreme English. Basic - 56,2%
Extreme English. Intermediate - 6,5%

Jak widzicie kurs Basic idzie mi najlepiej i jestem już bliżej jego końca, niż początku (do końca zostało mi, według planu, 33 dni). W przypadku kursu No problem! przerobienie całego kursu powinno nastąpić za 87 dni. Najgorzej przedstawia się to w Extreme English. Intermediate, ponieważ tam, jak na razie, ilość dziennych kart zmniejszyłam z 30 na 10, dlatego zakończenie kursu przesunęło mi się w czasie, i teraz powinno ono nastąpić za 921 dni.

Po raz kolejny mogę Wam szczerze polecić kursy SuperMemo. Uważam, że nauka z nimi jest bardzo skuteczna, a codzienne powtórki mobilizują do dalszej nauki. Przyznam się Wam, że za miesiąc przeprowadzam się do Wielkiej Brytanii, dlatego moja motywacja do nauki jest jeszcze większa. Czuję, że po kursach SuperMemo żadna konwersacja z Brytyjczykiem nie będzie mi już straszna! :)

Komentarze

  1. Słyszałam już o tym kursie i przydałby mi się taki. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Słyszałam właśnie o tych nowych metodach nauki języków. Ponoć te nowe książki bardzo pomagają w nauce i o wiele lepiej i szybciej człowiek przyswaja sobie wiedzę.

    Zapraszam do siebie na nową recenzję Cudownego chłopca:
    http://recenzentka-doskonala.blogspot.com/2018/02/wszyscy-powinnismy-przynajmniej-raz-w.html

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To prawda, zarówno książki jak i kurs multimedialny bardzo pomagają w szybszym i skuteczniejszym przyswajaniu wiedzy:)

      Usuń
  3. Chciałabym się wyposażyć w takie kursy, bo na pewno by mi przypadły do gustu ;)

    OdpowiedzUsuń
  4. Z chęcią zaopatrzyłabym się w takie kursy ale dotyczące języka duńskiego, od kilku lat próbuję nauczyć się porządnie tego języka i jakoś topornie mi idzie. Pewnie dlatego że nie przepadam za tym językiem, ale skoro tu mieszkam to wypadałoby móc swobodnie się dogadywać.
    Angielski uwielbiam, wiec nauka nigdy nie była problemem :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ojej, duński to trudny język, także współczuję i życzę powodzenia! :)

      Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  6. Nie mam pojęcia jak odbywa się nauka języka angielskiego z tą pomocą dydaktyczną, ale chyba nie jest tak źle. W sumie to jeszcze można przedstawić różnicę pomiędzy angielskim i amerykańskim https://lincoln.edu.pl/warszawa/blog/angielski-vs-amerykanski aby uczyć zasadniczych przeciwieństw. W końcu jeśli będziemy się uczyć to róbmy to najlepiej jak potrafimy.

    OdpowiedzUsuń
  7. Nie miałam jeszcze okazji chyba używać tych pomocy naukowych, ale jestem zdania że każdy materiał pomagający w nauce języka angielskiego jest na pewno dobry. Dlatego moim zdaniem bardzo cennym nabytkiem jest słownik angielskiego https://www.jezykiobce.pl/s/171/slownik-angielski który oczywiście przydaje się całe życie.

    OdpowiedzUsuń
  8. Ja kiedyś uczyłam się języka angielskiego w szkole językowej i jestem zdania, że był to zdecydowanie najlepszy wybór. Teraz jeszcze lubię sobie czasami coś przypomnieć. Niedawno natrafiłam na wpis https://earlystage.pl/blog/2020/09/08/gimnastyka-mozgu-jak-pobudzic-mozg-do-nauki/ gdzie moim zdaniem świetnie opisano to jak można nastawić się do nauki języka angielskiego.

    OdpowiedzUsuń
  9. 28 year-old Electrical Engineer Luce Bottinelli, hailing from Westmount enjoys watching movies like "Legend of Hell House, The" and Kitesurfing. Took a trip to Historic Bridgetown and its Garrison and drives a Ferrari 340 MM Competition Spyder. Odwiedz strony

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

#19 Jennifer Niven "Podtrzymując wszechświat"

Jack Masselin to nastolatek chorujący na prozopagnozję. Jest to choroba charakteryzująca się nierozpoznawaniem twarzy innych ludzi. Jack może patrzeć na kogoś, odwrócić głowę, znów spojrzeć na tę samą osobę, i już jej nie poznawać. Nikt, oprócz niego nie wie, że chłopiec choruję na tak przykrą przypadłość. Każdą z osób próbuje zapamiętać po cechach charakterystycznych twarzy. W taki właśnie sposób za każdym razem poznaje swoją dziewczynę - Caroline - z którą nie jest do końca szczęśliwy.  Libby Strout jest dziewczyną, która trzy lata wcześniej była najgrubszą nastolatką w Ameryce. W najgorszym momencie ważyła 296 kilogramów. Kiedy miała 13 lat nagle zmarła jej mama, a Libby opłakiwała swoje smutki po jej stracie w jedzeniu. W ten właśnie sposób przybrała na wadze, aż pewnej nocy dostała ataku paniki. Służby musiały burzyć ściany domu i wynosić ją dźwigiem do ciężarówki, którą później przewieziono ją do szpitala, gdzie zajmowała dwa łóżka. Dodatkowo, cały proces wyburzania ...

#21 [ze słownikiem]

Od wczesnych lat szkolnych język angielski był moim ulubionym przedmiotem. Nauka tego języka zawsze przychodziła mi z łatwością, w związku z czym maturę z tego przedmiotu zdawałam na poziomie rozszerzonym. Później poszłam na studia, gdzie niestety program nauki był okrojony i "cofnęłam się" niemal do poziomu podstawowego. Pół roku temu wzięłam się ponownie za intensywną naukę języka angielskiego, ponieważ, jak wiadomo, zawsze może się przydać. W związku z tym od dłuższego już czasu przymierzałam się do przeczytania książki w tymże języku. Poszłam więc do biblioteki, wypożyczyłam jakąś cienką powieść i pomyślałam, że niezrozumiałe dla mnie słówka będę sprawdzać sobie w słowniku. I cóż... większość mojego czasu przesiedziałam z nosem w telefonie tłumacząc 3/4 słówek. Dlatego właśnie dużą przyjemność sprawiła mi możliwość przetestowania książek wydawnictwa [ze słownikiem]. Książki, które sobie wybrałam to: "The Secret Garden"("Tajemniczy ogród") należący do ...

#51 Louise Jensen "Surogatka"

Kat i Nick to małżeństwo, które nie może mieć dzieci. Po wielu próbach zrezygnowali ze starań i zdecydowali się na adopcję dziecka z zagranicy. Liczyli, że to zmniejszy liczbę procedur adopcyjnych i ułatwi samą adopcję. Niestety to również się nie powiodło. Najpierw dostali odmowę na adopcję chłopczyka, a następnie wymarzonej dziewczynki.  Pewnego dnia Kat spotyka dawną przyjaciółkę - Lisę. Nie wiedząc czemu szybko zwierza się znajomej, że wraz z mężem nie mogą mieć własnego potomstwa. Lisa bez chwili zastanowienia proponuje Kat pewne rozwiązanie - chce zostać surogatką. Chce pomóc dawnej przyjaciółce spełnić jej największe marzenie, jakim jest dziecko. Pomaga jej w tym fakt, że już raz pomogła pewnej osobie w taki sam sposób i urodziła jej zdrową i słodką córeczkę. Kat i Nick początkowo są sceptycznie nastawieni do całej sprawy, lecz z czasem decydują się na pomoc Lisy. Czy dawna przyjaciółka ma dobre intencje wobec małżeństwa? Jakie tajemnice skrywają główni bohaterowie ...